Yu-Gi-Oh! Greek Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Yu-Gi-Oh! Το Ελληνικό φόρουμ.




Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Συνέντευξη με τον jason6331

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

1Συνέντευξη με τον jason6331 Empty Συνέντευξη με τον jason6331 Κυρ Ιαν 14, 2018 2:27 pm

teliosmetonma 
teliosmetonma
1. Ξέρεις να παίζεις yugioh?
2. Εάν ξέρεις από πότε?
3. Την σειρά yugioh duel monsters την έβλεπες καθόλου?
4. Εάν ναι από το 1-10 πως θα την βαθμολογούσες?
5. Ποιο είναι το αγαπημένο σου τέρας από τη σειρά?
6. Ποιος είναι ο αγαπημένος σου χαρακτήρας από τη σειρά?
7. Τι άλλα παιχνίδια με κάρτες ξέρεις και ποια είναι τα αγαπημένα σου?
8. Ποια είναι τα αγαπημένα σου anime, cartoons?
9. Πιστεύεις πως είναι ωραίο να υπάρχουν τουρνουά στο φόρουμ?
10. Από κάρτες που σου ανήκουν έχεις αρκετές?

2Συνέντευξη με τον jason6331 Empty Απ: Συνέντευξη με τον jason6331 Κυρ Ιαν 14, 2018 3:04 pm

jason6331 
jason6331
1 ) Ναι ξερω...

2 ) Βασικα, δεν ειχα ασχοληθει ποτε σοβαρα με το yugioh, οποτε θα σας πω οτι το 2009 το αρχισα και επαιζα με φιλους μου στην γειτονια. Παιζαμε με μουφα καρτες γτ τις παιρναμε απο το περιπτερο τις γειτονιας.

3 ) Αρχισα να την βλεπω περσι και ειδα 50 επεισοδια, μετα βαρεθηκα.

4 ) 8

5 ) Blue-Eyes White Dragon

6 ) Yugi Muto

7 ) Ξέρω UNO (όλοι ξερουν...) και χαρτια (επισης ολοι ξερουν)

8 ) One Piece, το αρχισα προσφατα, και RWBY απο anime. Απο cartoons τιποτα.

9 ) Ναι, πιστευω πως τα τουρνουα ειναι ενας απο τους λογους που οι περισσοτεροι μενουν στο forum. Αν και τα εχω ψιλοβαρεθει να εχει μονο Yugioh! τουρνουα. Θα ηθελα πολυ και ενα αλλο ειδους τουρνουα, οπως το τουρνουα UNO που ειχαμε κανει, αλλα διαφορετικο. Ας πουμε για παραδειγμα, να υπαρχουν ειδικα τουρνουα που θα παιζουμε με καρτες που εχουμε φτιαξει, οπως για παραδειγμα οι πρωτοτυπες καρτες του Neo-Red Ranger. Ετσι, ο Neo-Red Ranger, που εχει φτιαξει ηδη ενα deck με τις καινουργιες καρτες του, θα παιζει με αυτο το deck και ολοι θα παιζουν με τα δικα τους καινουργια και πρωτοτυπα decks. Ετσι πιστευω θα προσθεθει περισσοτερη δημιουργηκοτητα στο forum και θα επωφεληθει και το ιδιο το forum.

10 ) Απο μουφα καρτες εχω πολλες. Ποτε δεν ειχα αγορασει απο kaissa και, βασικα, τωρα προσφατα ανακαλυψα την υπαρξη τους...(αυτο αποδεικνυει οτι δεν εχω ασχοληθει σχεδον ποτε σοβαρα με το Yugioh! και απλος το θεωρω αλλο ενα παιχνιδι με καρτες.) Αλλα, εχω δυο αυθεντικες καρτες που μου ειχε δωσει ο μονος φιλος μου στη γειτονια που ειχε αυθεντικες, επειδη απλως τα αδερφια του πηγαιναν στο εξωτερικο και του επαιρναν απο εκει. Για αυτον τον λογο εχω μονο το "Pot of Greed" και το "Gift Card" που να ειναι αυθεντικες.

Μια υποσημειωση για την ιδεα που εγραψα στο νουμερο (9): Εαν θελετε να την υλοποιησετε δεν νομιζω οτι θα βρειτε ιστοσελιδες που να εφαρμοζουν την ιδεα μου, ο μονος τροπος ειναι να φτιαξετε εσεις οι ιδιοι μια τετοια ιστοδελιδα μεσα στο forum. Οποτε εαν θα φτιαξετε εσεις δικια σας ιστοσελιδα, θα σας βοηθησω και εγω, μιας και εχω ασχοληθει λιγακι με τον προγραμματισμο.

3Συνέντευξη με τον jason6331 Empty Απ: Συνέντευξη με τον jason6331 Κυρ Ιαν 14, 2018 3:16 pm

teliosmetonma 
teliosmetonma
Καταλαβα.... Κοίτα εμείς κοπιάζουμε για να φτιάξουμε το αποκλειστικό duelingbook της σελίδας (που θα λέγεται: "Greek Duelists") αλλά αυτό που λές είναι πολύ δύσκολο καθώς δεν εχω ιδέα πως να φτιαξω ενα Dueling book με αλλες καρτες. Το εχω επεξεργαστεί στο flash editor και εχω βρει μονο κατι ελαχιστες εικονες. Θα ηταν πολύ ωραίο αλλά είναι σχεδόν αδύνατον...

4Συνέντευξη με τον jason6331 Empty Απ: Συνέντευξη με τον jason6331 Κυρ Ιαν 14, 2018 3:31 pm

jason6331 
jason6331
Εγω παλι δεν το νομιζω. Δεν χρειαζεται να το κανουμε σε ολες τις καρτες που υπαρχουν, μιας και θα χρησιμοποιουνται φτιαχτες καρτες. Ο μονος τροπος για να γλιτωσουμε περιττο κοπο, ειναι να μην το κανουμε αυτοματοποιημενα οπως το dueling book, που θα ειναι ευκολο, και να μας δινουν ολοι οι συμμετεχοντες τις τραπουλες τους ετσι ωστε να εχουμε περιορισμενο αριθμο καρτων. Πιστευω πως θα ειναι ποιο ευκολο να το κανουμε ετσι παρα οπως το nexus. Και για αυτο που ειπες για το Greek Duelists: Τι γλωσσες προγραμματισμου υποστηριζει το forum;

5Συνέντευξη με τον jason6331 Empty Απ: Συνέντευξη με τον jason6331 Κυρ Ιαν 14, 2018 3:35 pm

teliosmetonma 
teliosmetonma
Το φόρουμ είναι ενα site. Εγώ απλά θελω να κάνω embed το swf αρχείο σε μία νέα σελίδα του forum. Εγώ ουσιαστικά πρέπει να επεξεργαστώ το αρχείο του book (που είναι αυτό: www.duelingbook.com/dbv100.swf ) και να του αλλάξω όχι τις κάρτες αλλά τα logo του και το πιο σημαντικό το σερβερ του ετσι ωστε εαν κλείσει να εχουμε το εναλλακτικό του φόρουμ. Ε λοιπόν τις κάρτες δεν θα τις πειράξω καν, τον σερβερ που συνδεεται ψαχνω να βρω και δεν εχω βρει τίποτα στο Flash Decompiler (flash editor). Φυσικά και δεν θα φτιαξω δευτερο nexus, θα ηταν ακραία δυσκολο...

6Συνέντευξη με τον jason6331 Empty Απ: Συνέντευξη με τον jason6331 Κυρ Ιαν 14, 2018 3:46 pm

jason6331 
jason6331
Μπορεις να κανεις embed swf ή html αρχεια;

7Συνέντευξη με τον jason6331 Empty Απ: Συνέντευξη με τον jason6331 Κυρ Ιαν 14, 2018 3:47 pm

teliosmetonma 
teliosmetonma
Αμε

8Συνέντευξη με τον jason6331 Empty Απ: Συνέντευξη με τον jason6331 Κυρ Ιαν 14, 2018 3:51 pm

jason6331 
jason6331
Εαν μπορεις html πιθανοτατα μπορεις και javascript. Με javascript μπορεις να φτιαξεις το Greek Duelists.

9Συνέντευξη με τον jason6331 Empty Απ: Συνέντευξη με τον jason6331 Κυρ Ιαν 14, 2018 3:52 pm

teliosmetonma 
teliosmetonma
Ναι αλλά το Dueling Book δεν ειναι ουτε html ούτε js αλλά flash (.swf)

10Συνέντευξη με τον jason6331 Empty Απ: Συνέντευξη με τον jason6331 Κυρ Ιαν 14, 2018 4:03 pm

jason6331 
jason6331
Ξαναλεω: Γιατι δεν φτιαχνουμε δικο μας και οχι να κλεβουμε απο αλλους;

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης