Yu-Gi-Oh! Greek Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Yu-Gi-Oh! Το Ελληνικό φόρουμ.




Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Waboku ή Threatening roar και γιατί;

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1Waboku ή Threatening roar και γιατί; Empty Waboku ή Threatening roar και γιατί; Τετ Μάης 23, 2018 8:39 pm

teliosmetonma 
teliosmetonma
Waboku ή Threatening roar και γιατί; Latest?cb=20160526090130

Waboku ή Threatening roar και γιατί; Latest?cb=20140208125152

Για σκεφτείτε ποια κάρτα είναι καλύτερη και γιατί; Εγώ το βρήκα παντως Waboku ή Threatening roar και γιατί; 445766

2Waboku ή Threatening roar και γιατί; Empty Απ: Waboku ή Threatening roar και γιατί; Τετ Μάης 23, 2018 8:45 pm

DuelistAnzu 
DuelistAnzu
Συνήθως το πρώτο επιλέγω να βάλω, που παίζεται main phase one. Αλλά έχει το κακό ότι μπορεί ο αντίπαλος να μην είχε σκοπό να κάνει επίθεση και να το παίξεις τσάμπα. Οπότε γι' αυτό ίσως η δεύτερη είναι καλύτερη.

3Waboku ή Threatening roar και γιατί; Empty Απ: Waboku ή Threatening roar και γιατί; Τετ Μάης 23, 2018 8:47 pm

teliosmetonma 
teliosmetonma
Μπορείς και battle phase να το ενεργοποιήσεις. Μόλις μπαίνει battle phase καταλαβαίνεις πως θα κάνει επιθεση. Αλλά δεν θα έλεγα πως αυτός είναι ο λογος. Κοίτα κάποιοι θα διάλεγαν το ένα γιατι θα ταίριαζε με το ντεκ τους και κάποιοι άλλοι το άλλο (περισσότεροι) επειδή κάνει κάτι παραπάνω από τι κάνει το άλλο. Δεν λέω ονόματα. Απλά σκεφτείτε

4Waboku ή Threatening roar και γιατί; Empty Απ: Waboku ή Threatening roar και γιατί; Πεμ Μάης 24, 2018 11:42 pm

Neo-RedRanger 
Neo-RedRanger
Το πρώτο κόβει την επίθεση και ουσιαστι ακόμα κι αν ο κά τελειώνει το γύρο σου. Είναι μια πιο "Γρήγορη" εκδοση του Negate Attack που ενεργοποιείται μόνο στη Μάχη. Το άλλο τώρα μπορείς να προστατέψεις τα τέρατά σου σε περίπτωση που τα χεριάζεσαι αλλά κάποιο effect Damage δε θα το γλιτώσεις, φυσικά υπάρχει και η άλλη πλευρά, αν ο αντίπαλος πρέπει να επιτεθεί για να ενεργοποιήσεις κάποιο εφέ (Red-Eyes Black Flare Dragon εφόσον έχει κληθεί δεύτερη φορά) εκεί και τον προστατεύεις να μην καταστραφεί και μετά κάνεις και ζημιά στον αντίπαλο

https://sm-united-defense.weebly.com/

5Waboku ή Threatening roar και γιατί; Empty Απ: Waboku ή Threatening roar και γιατί; Πεμ Μάης 24, 2018 11:46 pm

teliosmetonma 
teliosmetonma
Το negate attack τα κερδίζει και τα δύο γιατι ειναι counter. Αλλά αυτα τα δύο ειναι νόρμαλ.

Παρατήρησε πως το waboku λέει απλά πως τα τερατα σου δεν καταστρέφονται από μάχη αυτό το γύρο. Δεν λέει πως δεν μπορείς να κάνεις επίθεση. Εάν επιτεθώ σε ένα τέρας αναποδα το τέρας θα φανερωθεί ακόμα κι αν δεν καταστραφεί. Το roar λεει καθαρά όχι επιθεσεις αυτό το γύρο

6Waboku ή Threatening roar και γιατί; Empty Απ: Waboku ή Threatening roar και γιατί; Πεμ Μάης 24, 2018 11:52 pm

Neo-RedRanger 
Neo-RedRanger
Αυτό που θέλω να πώ είναι ότι καμιά φορά μπορεί να χρειάζεσαι ο άλλος να επιτεθεί

Φαντάσου τον συνδυασμό μου
Red-Eyes Black Flare Dragon + Dragon Shield

Αυτό είναι πιο μόνιμο βέβαια αλλά το μόνο που χρειάζομαι είναι να μου κάνεις επίθεση Όχι μόνο βγαίνω άθκτος (ακόμα και σε piercing damage) αλλά στραγγίζω και τους πόντους ζωής σου μαζί, απλά το Waboku σε φυλάει μόνο μια φορά

https://sm-united-defense.weebly.com/

7Waboku ή Threatening roar και γιατί; Empty Απ: Waboku ή Threatening roar και γιατί; Πεμ Μάης 24, 2018 11:53 pm

teliosmetonma 
teliosmetonma
Αυτο λεω κι εγω πως το roar Ειναι καλύτερο

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης