Yu-Gi-Oh! Greek Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Yu-Gi-Oh! Το Ελληνικό φόρουμ.




Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

ανιμε: η γνωμη του καθενος

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

1Idea ανιμε: η γνωμη του καθενος Σαβ Σεπ 08, 2018 9:40 pm

kostasthepro 
kostasthepro
εσυ πως θα βαθμολογουσες το ανιμε; τι βρισκεις θετικο και τι αρνητικο;

teliosmetonma 
teliosmetonma
Μεταφέρθηκε στο "Συζήτηση για Animes"

Να λες πάντα σε ποιον μιλας Wink


Εγώ πιστεύω πως το anime ήταν πολύ ωραίο όσο υπήρχε το duel monsters, και λίγο στο gx. Μετά λιγο χαλασε αν και ο @Neo-RedRanger μου χει πει να δω το 5ds που λέει πως είναι φοβερός. Σίγουρα θα το δω κάποια στιγμή. Zexal λιγο παιδικό... Μη πω για τα αλλα ...

kostasthepro 
kostasthepro
ναι οκ αλλα για τα θετικα και τα αρνητικα του ανιμε;;;

teliosmetonma 
teliosmetonma
Εννοείς χειρότερη σεζόν από Duel monsters? Θα πω με τον dartz (season 4)...

Μόνο στο τέλος και με τον ραφαέλ μου άρεσε...

Να ξέρεις έχουμε τα επεισόδια στο secret area αμα θες μπες και δες τα Wink

kostasthepro 
kostasthepro
ναι οκ αν και εγω θα ελεγα πως αυτη ειναι η καλυτερη... το duelist kingdom ηταν λιγο βαρετο το battle city ηταν παρα πολυ ωραιο μετα ο εικονικος κοσμος του νοα επισης δεν μου αρεσε ο 4ος ηταν με τους δρακους φοβερος και μετα με τον ζιγκφριντ πολυ ωραιος και με την αιγυπτο ετσι και ετσι... αλλα βασικα εννοουσα...
ας πουμε η μη ρεαλιστικοτητα του τραβαω οποια καρτα θελω ειναι λιγο ενοχλητικη

teliosmetonma 
teliosmetonma
Ναι δυστυχώς έτσι είναι... Εμένα μου άρεσε πάρα πολύ το kingdom ομως γιατι θυμάμαι που ήμουν πιο μικρός και πήγαινα να πάρω τα dvd από τα video club. Επίσης και του νόα Wink

kostasthepro 
kostasthepro
ναι οκ επισης το duelist kingdom δεν μ αρεσε τοσο επειδη δεν ειχε πολυ ωραιο κακο ενω η πολη της μαχης ειχε εξαιρετικους κακους με τον μαρικ και ολα αυτα... επισης ενας απο τους αγαπημενους μου χαρακτηρες ειναι η ισιζου

teliosmetonma 
teliosmetonma
Καλά μόνο γιαυτό;; Razz

Το γεγονός πως έκλεβε ο ένας μετά τον άλλο;; Το bonus της περιοχής δεν υπήρχε σε άλλες σεζον...

Yugi 
Yugi
Το anime σε σχέση με το manga είναι σαφώς κατώτερο. Και είναι απόλυτα φυσιολογικό, αφού κατά κανόνα, το anime έπεται του manga.

Έβλεπα αρκετά χρόνια το anime ξανά και ξανά και στις 2 εκδόσεις, αλλά όταν ξεκίνησα να διαβάζω το manga ήταν εντελώς διαφορετικά. Περισσότερα πράγματα έβγαζαν νόημα και η πλοκή ήταν πιο ωραία. Ανεξάρτητα από το αν η κάθε κατάληξη ήταν η ίδια στο anime και στο manga, η ροή των γεγονότων στο τελευταίο ήταν πολύ πιο ωραία.

teliosmetonma 
teliosmetonma
Yugi έγραψε:
Το anime σε σχέση με το manga είναι σαφώς κατώτερο. Και είναι απόλυτα φυσιολογικό, αφού κατά κανόνα, το anime έπεται του manga.

Έβλεπα αρκετά χρόνια το anime ξανά και ξανά και στις 2 εκδόσεις, αλλά όταν ξεκίνησα να διαβάζω το manga ήταν εντελώς διαφορετικά. Περισσότερα πράγματα έβγαζαν νόημα και η πλοκή ήταν πιο ωραία. Ανεξάρτητα από το αν η κάθε κατάληξη ήταν η ίδια στο anime και στο manga, η ροή των γεγονότων στο τελευταίο ήταν πολύ πιο ωραία.

Το manga το διάβασες μόλις κυκλοφόρησε ελλάδα ή στο ίντερνετ?

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης