Yu-Gi-Oh! Greek Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Yu-Gi-Oh! Το Ελληνικό φόρουμ.




Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

yugioh 2002

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1yugioh 2002 Empty yugioh 2002 Σαβ Ιουν 25, 2022 5:10 pm

yugigreek 
yugigreek
Καλησπέρα σας, θέλω να ρωτήσω αν είναι δυνατόν να βρεθεί το πρόγραμμα του Στάρ το 2002 όταν πρωτοπροβλήθηκε το ygo για να δω τι άλλο είχε τότε. Έχω ψάξει και το μόνο που έχω βρει είναι αναφορά στον "Ριζοσπάστη" με το γενικό όρο "Παιδικά 2002", οπότε δώρον άδωρον. Ξέρει κάποιος πού να το βρω; Δεύτερον, ποιος ήταν ο υπεύθυνος μεταφραστής του ελληνικού ygo; Και τρίτον, έχει μεταγλωττιστεί η "Pyramide of light"; Ευχαριστώ πολύ.

2yugioh 2002 Empty Απ: yugioh 2002 Πεμ Μαρ 30, 2023 10:06 pm

teliosmetonma 
teliosmetonma
yugigreek έγραψε: Καλησπέρα σας, θέλω να ρωτήσω αν είναι δυνατόν να βρεθεί το πρόγραμμα του Στάρ το 2002 όταν πρωτοπροβλήθηκε το ygo για να δω τι άλλο είχε τότε.
Έχεις ψάξει στο web archive;

yugigreek έγραψε:Δεύτερον, ποιος ήταν ο υπεύθυνος μεταφραστής του ελληνικού ygo;
Άγνωστο με βάση το greekdubdb.

yugigreek έγραψε:Και τρίτον, έχει μεταγλωττιστεί η "Pyramide of light";
Όχι, έχει μεταγλωττιστεί μόνο στα αγγλικά και υπάρχουν ελληνικοί υπότιτλοι.

3yugioh 2002 Empty Απ: yugioh 2002 Τρι Απρ 11, 2023 8:27 pm

yugigreek 
yugigreek

teliosmetonma ευχαριστώ. Πες μου όμως το web archive πώς λειτουργεί; Πώς να βρω πότε πρωτοπροβλήθηκε το yugioh στην Ελλάδα και τι άλλο είχε την εποχή εκείνη; Όσον αφορά τα άλλα δύο ήσουν σαφής.

4yugioh 2002 Empty Απ: yugioh 2002 Τρι Απρ 11, 2023 10:13 pm

teliosmetonma 
teliosmetonma
yugigreek έγραψε:Πες μου όμως το web archive πώς λειτουργεί;
Γράφεις το URL του σάιτ που θέλεις (π.χ., star.gr) και ημερομηνία (π.χ., κάποιο μήνα του 2002).

Π.χ. 20 Ιουνίου 2001: http://web.archive.org/web/20001206014300/http://www.star.gr/

Για το 2002 δε βρίσκω πολλά βέβαια.

5yugioh 2002 Empty Απ: yugioh 2002 Τετ Νοε 22, 2023 11:50 am

yugigreek 
yugigreek
teliosmetonma μετά από πολύ καιρό κατάφερα επιτέλους να βρω την επιβεβαίωση ότι το yugioh προβαλλόταν πράγματι από το ΣΤΑΡ ήδη από το 2002. Οχι από το web. archive καθώς ήταν πολύ μπέρδεμα για εμένα, αλλά από το YouTube κάποιος ανέβασε από το πρόγραμμα του ΣΤΑΡ του 2002 και και μέσα στα άλλα είχε και το yugioh. Κάτι τελευταίο, από νοσταλγία αγόρασα τα τρία God cards σε συλλεκτική μορφή καθώς και μαύρο και άσπρο δράκο. Ο τελευταίος δε, ήταν SDK001, οπότε ίσως είναι και του 2002. Όχι ότι με πολύ ένοιαζε η rarity...

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης