Yu-Gi-Oh! Greek Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Yu-Gi-Oh! Το Ελληνικό φόρουμ.




Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Yu-Gi-Oh VRains

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

1Yu-Gi-Oh VRains - Σελίδα 2 Empty Yu-Gi-Oh VRains Τρι Απρ 11, 2017 12:27 am

Neo-RedRanger 
Neo-RedRanger
Υπενθύμιση αρχικής δημοσίευσης :

Καινούρια σερά έρχεται σε λίγο καιρό όντας το νούμερο 6 στην ουρά. ΤΙ πιστεύετε ότι θα προκύψει? ΟΙ γνώμες ως τώρα είναι μοιρασμένες.

https://sm-united-defense.weebly.com/

11Yu-Gi-Oh VRains - Σελίδα 2 Empty Απ: Yu-Gi-Oh VRains Παρ Ιουν 09, 2017 5:07 pm

geohero 
geohero
^ ουτε εγω

12Yu-Gi-Oh VRains - Σελίδα 2 Empty Απ: Yu-Gi-Oh VRains Τετ Αυγ 09, 2017 2:15 pm

Yugi 
Yugi
Γενικά κάθε νέα σειρά που κυκλοφορεί, απέχει ολοένα και περισσότερο από το παραδοσιακό Yu-Gi-Oh!. Καλό πράγμα η εξέλιξη, αλλά θα μπορούσαν να δημιουργήσουν περισσότερα επεισόδια με τον Yugi/Atem (όπως η πρόσφατη ταινία).

13Yu-Gi-Oh VRains - Σελίδα 2 Empty Απ: Yu-Gi-Oh VRains Τετ Αυγ 09, 2017 2:19 pm

teliosmetonma 
teliosmetonma
Συμφωνω με τον duelist yugi. Τιποτα δεν ειναι καλυτερο απο την ιστορια του yugioh του πρωτου. Απλα μου αρεσει πιο πολυ απο ολα το gx γιατι ειναι μεταγλωττισμενο και για πρωτη φορα παιζουν με τους κανονες

14Yu-Gi-Oh VRains - Σελίδα 2 Empty Απ: Yu-Gi-Oh VRains Παρ Αυγ 11, 2017 9:38 am

GenXGS 
GenXGS
Όπως γίνεται με όλα τα παιχνίδια με κάρτες, όλα είτε εξελίσσονται και αλλάζουν είτε πεθαίνουν. Δείτε για παράδειγμά άλλα παιχνίδια καρτών που πέθαναν όπως το Duel Masters, Huntik, Chaotic, κλπ κλπ. Το Yu-Gi-Oh το παρακωλουθώ απο όταν ξεκίνησε μέχρι και σήμερα. Επίσης παίζω ακόμη και σήμερα. Δεν με έχει σταματήσει το πως αλλάζει το παιχνίδι στο να παίζω ένα ντεκ που εγώ θέλω και μου αρέσει και ας μην κερδίζω πάντα. Για εμένα ο σκοπός είναι η διασκέδαση με τους φίλους και παρέα και όχι το να κερδίζω πάντα με τα συνηθισμένα ντεκ που παίζουν όλοι. Το να ακούω νέα παιδιά να λένε ότι δεν τους αρέσει γιατί δεν είναι όπως παλιά το θεωρώ χαζό. Ακόμη και σήμερα ξέρω άτομα που έχουν ντεκ βασισμένο στον Ασπρο Δράκο, στον Σκοτινό Μάγο, σε ντεκ τύχης όπως του Joey, σε Άρπιες, κλπ κλπ και είναι πολύ καλά ντεκ  και όχι της πλάκας. Άρα το παιχνίδι παρόλο που αλλάζει δεν σημαίνει ότι πρέπει να ακολουθείς πάντα τις αλλαγές. Για παράδειγμα, τώρα τα νέα τέρατα τα Link έχουν επαναφέρει το παιχνίδι κάπως όπως ήταν παλιά, δηλαδή δεν μπορεί κάποιος να καλεί σε 1 γύρο 2-3 Synchro/XYZ/Pendulum τέρατα και έτσι ντεκ που δεν έχουν τόσα πολλά Extra Deck τέρατα είναι πάλι στην μόδα και πολύ δυνατά. Ο κόσμος πάλι αναζητά ντεκ με άσπρο δράκο, με σκοτεινό μάγο, με άρπιες, κλπ.

Νομίζετε ότι το Pokemon θα ζούσε ακόμα σαν παιχνίδι αν δεν υπήρχε η σειρά και τα καινούρια pokemon και εξελίξεις του; Όχι, θα είχε πεθάνει καιρό τώρα και αυτό. Οι αλλαγές είναι που κρατάνε τους παλιούς παίχτες να θέλουν να συνεχίζουν να παίζουν και νέους να θέλουν να ξεκινήσουν.

http://www.genx.gr

15Yu-Gi-Oh VRains - Σελίδα 2 Empty Απ: Yu-Gi-Oh VRains Παρ Αυγ 11, 2017 10:09 am

teliosmetonma 
teliosmetonma
Συμφωνω φιλε, με ακους konami, φερτε το παλιο καλο yugioh στην κάισσα! Ξερεις σκεφτομουν να κανω τετοιο τουρνουα, με νορμαλ τερατα, ετσι ο καθενας θα μπορουσε να κερδισει αλλα στο dueling nexus απαγορευονται οι απαγορευμενες και ξερεις ποσες απαγορευμενες υπαρχουν στην παλια εποχη...

16Yu-Gi-Oh VRains - Σελίδα 2 Empty Απ: Yu-Gi-Oh VRains Τρι Σεπ 19, 2017 2:01 am

Yugi 
Yugi
Ούτως ή άλλως, κάθε χρόνο αλλάζει η banlist. Να δούμε η επόμενη τι θα επιτρέπει και τι θα απαγορεύει...

17Yu-Gi-Oh VRains - Σελίδα 2 Empty Απ: Yu-Gi-Oh VRains Τρι Σεπ 19, 2017 1:51 pm

teliosmetonma 
teliosmetonma
σκατα θα είναι και η επόμενη... Παλια εποχή χωρίς βαζο της απληστίας δεν λεει...

18Yu-Gi-Oh VRains - Σελίδα 2 Empty Απ: Yu-Gi-Oh VRains Πεμ Σεπ 21, 2017 1:04 am

Yugi 
Yugi
Είμαι σίγουρος ότι κάποια στιγμή θα το επιτρέψουν και πάλι. Το ίδιο και το "Monster Reborn". Στις πρώτες banlists ήταν forbidden στα τουρνουά, μετά επιτρέποταν και τώρα πάλι forbidden... Sad

19Yu-Gi-Oh VRains - Σελίδα 2 Empty Απ: Yu-Gi-Oh VRains Πεμ Σεπ 21, 2017 1:04 pm

teliosmetonma 
teliosmetonma
Καλά για monster reborn δεν το συζηταμε καν... Τωρα πια είναι φοβερό να κάνεις special summon από νεκροταφείο...

20Yu-Gi-Oh VRains - Σελίδα 2 Empty Απ: Yu-Gi-Oh VRains Κυρ Οκτ 01, 2017 6:05 pm

teliosmetonma 
teliosmetonma
το βλεπει κανεις το vrains για να ξερω αν ειναι ωραιο

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης