Yu-Gi-Oh! Greek Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Yu-Gi-Oh! Το Ελληνικό φόρουμ.




Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Αγαπημένα Artworks καρτών

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1Αγαπημένα Artworks καρτών Empty Αγαπημένα Artworks καρτών Παρ Οκτ 06, 2017 12:21 am

Yugi 
Yugi
Σε αυτό το topic μπορούμε να δημοσιεύουμε τα artworks των καρτών που προτιμούμε. Για παράδειγμα, στον "Dark Paladin" μου αρέσει περισσότερο το παρακάτω artwork:

Αγαπημένα Artworks καρτών 13039810

2Αγαπημένα Artworks καρτών Empty Απ: Αγαπημένα Artworks καρτών Παρ Οκτ 06, 2017 7:48 am

DuelistAnzu 
DuelistAnzu
Για την Dark Magician Girl αυτό το artwork προτιμώ:


Αγαπημένα Artworks καρτών Darkma10

3Αγαπημένα Artworks καρτών Empty Απ: Αγαπημένα Artworks καρτών Παρ Οκτ 06, 2017 9:45 am

Neo-RedRanger 
Neo-RedRanger
Σε γενικές γραμμές μου αρέσουν τα artworks που έχουν υποστεί λογοκρισία αλλά συγκεκριμένα μ'αρέσει αυτό του Άσπρου Δράκου

Αγαπημένα Artworks καρτών Blue_Eyes_White_Dragon-_TF04-_JP-_VG-3

https://sm-united-defense.weebly.com/

4Αγαπημένα Artworks καρτών Empty Απ: Αγαπημένα Artworks καρτών Σαβ Οκτ 07, 2017 9:36 am

teliosmetonma 
teliosmetonma
κι εμενα δεν μου αρεσουν τα νεα artworks των ασπρων δρακων, μαυρων δρακων και σκοτεινών μαγων...

Από flame swordsman μου αρεσει η πρώτη: 
Σπόιλερ:

5Αγαπημένα Artworks καρτών Empty Απ: Αγαπημένα Artworks καρτών Κυρ Οκτ 08, 2017 12:30 pm

Neo-RedRanger 
Neo-RedRanger
Το ίδιο ισχύει και για τους Σκοτεινούς Μάγους

https://sm-united-defense.weebly.com/

6Αγαπημένα Artworks καρτών Empty Απ: Αγαπημένα Artworks καρτών Τετ Οκτ 11, 2017 12:16 pm

Yugi 
Yugi
Στην κάρτα "The Winged Dragon of Ra" προτιμώ αυτό,

Αγαπημένα Artworks καρτών Thewin10

7Αγαπημένα Artworks καρτών Empty Απ: Αγαπημένα Artworks καρτών Τετ Οκτ 11, 2017 2:55 pm

teliosmetonma 
teliosmetonma
κι εγω μισω το νεο, δεν εχω καταλαβει ακομα για ποιο λογο φτιαξαν αυτή τη μπαλα του ρα....

8Αγαπημένα Artworks καρτών Empty Απ: Αγαπημένα Artworks καρτών Τετ Οκτ 11, 2017 3:13 pm

Neo-RedRanger 
Neo-RedRanger
Πώς θα πουλήσουμε αν δεν κάνουμε επιπλέον κάρτες? Razz

https://sm-united-defense.weebly.com/

9Αγαπημένα Artworks καρτών Empty Απ: Αγαπημένα Artworks καρτών Σαβ Οκτ 14, 2017 11:08 am

Yugi 
Yugi
teliosmetonma έγραψε:κι εγω μισω το νεο, δεν εχω καταλαβει ακομα για ποιο λογο φτιαξαν αυτή τη μπαλα του ρα....

Δεν εννοούσα το "The Winged Dragon of Ra - Sphere Mode".
Αγαπημένα Artworks καρτών Thewin11
Άλλωστε, η συγκεκριμένη κάρτα δεν είναι alternate artwork (ούτε βέβαια και το "The Winged Dragon of Ra - Immortal Phoenix"), αλλά τελείως διαφορετική κάρτα, η οποία, κατά τη γνώμη μου, αποκαθιστά σε κάποιο βαθμό την anime ισχύ του "Ra" (μέχρι να κυκλοφορήσει αυτή, ο Ra ήταν πιο αδύναμος και από τον "Slifer").

Εννοούσα τo alternate artwork του "The Winged Dragon of Ra":
Αγαπημένα Artworks καρτών Thewin11
Λίγα λόγια για το συγκεκριμένο artwork:
Η πρώτη "Duel" (όχι "Tournament" legal) κυκλοφορία (μαζί με τα effect) της κάρτας "The Winged Dragon of Ra" έγινε με το συγκεκριμένο artwork σχεδιασμένο και υπογεγραμμένο (όπως βλέπουμε κάτω δεξιά) από τον ίδιο τον δημιουργό του Yu-Gi-Oh!, Kazuki Takahashi, στο περιοδικό "Shonen Jump". Περιττό να αναφέρω ότι, αν όχι όλοι, οι περισσότεροι τουλάχιστον, απογοητευτήκαμε από την επίσημη ανακοίνωση για τις legal δυνατότητες του "Ra" (ειδικά όταν προηγούμενως που είχε κυκλοφορήσει η legal κάρτα "Obelisk the Tormentor" είχε σχεδόν όλα τα anime effect). Θεωρώ πάντως ότι το συγκεκριμένο "πρώτο" artwork (ως προς τη legal έκδοση) δεν ήταν καθόλου τυχαίο, καθώς δείχνει την μετατροπή του "Ra" σε "Phoenix", κάτι που ταιριάζει και με τα effect που έβαλαν στην κάρτα.

10Αγαπημένα Artworks καρτών Empty Απ: Αγαπημένα Artworks καρτών Σαβ Οκτ 14, 2017 11:14 am

teliosmetonma 
teliosmetonma
ναι το ξερω ουτε εγω το εννοούσα απλα αναρωτιεμαι για ποιο λογο το εφτιαξαν...

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης